maarja nuut 'Une meeles'

Maarja Nuudi teine sooloplaat ‘Une meeles’ kompab tõsielu ja unenäolisuse piire. "Minu jaoks on muusika ja selles peituvad pildid või lood võimalus rännata ühest reaalsusest teise, viibida kohas, kus kõik on võimalik,” selgitab Maarja. 
"Selgelt on meeles mõned korrad, kui olen näinud teadlikku und. Kogemus, kus päris ja mängult on segamini ning saad ise valida suuna, kuhu ja kuidas liigud. Sarnast tunnet tahan pakkuda ka oma kuulajatele – oled justkui ära, aga samas väga kohal.”

Plaadil kõlab 12 lugu, mõne pala motiive võib teistsugusel kujul leida ka Maarja Nuudi esimese albumi pealt. “See ehk ongi minu muusika kõige tugevam ühisnimetaja pärimusmuusikaga – telg jääb paika, kuid seda ümbritsev peab ellujäämiseks ja aktuaalsuse säilitamiseks pidevalt kohanduma ja muutuma,” kommenteerib ta.

Veel mõtiskleb artist: “Varjundid. Meid ümbritseb pidevalt tohutu hulk informatsiooni ja peame seda ju kuidagi organiseerima. Aga tunneme, et aeg on piiratud. Võib-olla seepärast kasutame üha enam lihtsustatud mõtlemise skeeme ning tulemuseks on dialoogi taandumine igas mõttes. Teistsugune tõde justkui segab meid. Kuidas osata märgata laiemat pilti, seejuures mitte kaotades sidet detailide ja nüanssidega? Ma ise kujutan ette maja, kus eri tubade vahel liigun - vahetevahel on see pisike ja ülekuhjatud nipsasjakestega pugerik, teinekord avar kõrgete lagedega saal. Seejuures ei anna ma hinnanguid, vaid vaatlen ning lõpuks välja astudes on tekkinud lugu. Iga kord veidi erinev."

“Kuigi plaadi salvestamine on justkui millegi fikseerimine, püüdsin sarnast tunnet ka sinna edasi kanda. Loodan, et õnnestus jätta piisavalt ruumi ka kuulajate endi tõlgendustele,” peegeldab Maarja.

Album ilmus Eestis 1. mail ja rahvusvaheliselt 3. juunil 2016.

albumi lood
1. kargus
2. hobusemäng
3. sammud
4. õdangule
5. kellatoas
6. kiik tahab kindaid (feat. patrick mcginley)
7. siidisulis linnukene
8. eeva & maarja labajalg (feat. eeva talsi)
9. valss
10. jaa-ti-daa
11. kuradipolka
12. vaga linnuken